Elumuutused

Viimased kenneli Ice and Fire uudised sellel lehel pärinevad eelmise suve lõpust. Sellest ajast on meie elus toimunud mitmeid pöördelisi sündmusi, millest tähtsaim on see, et kenneli ametlikuks asupaigaks on alates eelmisest sügisest Soome Vabariik. Kolimine leidis aset septembri lõpul ja praeguseks on nii kahe- kui neljajalgsed oma uue asupaigaga kenasti kohanenud. Kenneli seitsmest asukast reisis meiega kaasa kuus: kuna kenneli tubli taustajõud ja meie armas ema jäi hoidma tuld kodukoldes, jäi Tom rüütellikult temale seltsiks, et jagada turvatunnet ja armastust. Meiepoolne nõusolek ses asjas ei tulnud kergelt, see maksis meile hulga uneta öid, kuid Tom ise tundub sellise asjade seisuga vahest kõige rohkem rahul olevat- kogu maja on nüüd vaid tema päralt- ja kogu tähelepanu.
Sulkavanjärvi on väike maakoht Pielavesi maakonnas, osalt suvilarajoon, osalt põllumajanduse tugipunkt. Meie asupaigaks on kahekorruseline üürimaja, millest talveajal küll vaid esimest korrust kasutame. Suur leivaahi loob õdusust, privaatsustunde annavad maja kohal kohisevad põlispuud ja otse köögiakna tagant algav mets. Suured graniitrahnud maja ümbruses meenutavad Saaremaa kiviaedu ja lisavad kodusust.
Uus aasta tuli meie perele vaikselt ja koduses õhkkonnas, tuues kaasa taas uusi väljakutseid. Francesca reisis 2011. aasta esimesel päeval heade sõprade kaasabil taas Eestisse, kennelisse Galderden, et sünnitada pesakond Dina Lepiku kennelnime all. Meie kennelis asetleidvate rõõmsate sündmuste osas võib lugeda lisateavet lehelt “Kutsikad”.
Esimesed selleaastased näitused seisavad Ice and Fire koertel ees aprillikuus, kui rühmanäitustel astuvad loodetavasti üles meie noored tähed Pipi ja Phoenix. Esimene näitus taas Eestis on tõenäoliselt suur kevadine cavalieride erinäitus mais, ning osaleda kavatseme ka Pärnus toimuval rahvusvahelisel näitusel juunikuus ning augustilõpu traditsioonilistel Väimela/Luunja paarisnäitustel. Seejärel jätkub hooaeg taas Soomes, kuid sügisel on plaanis külastada ka Leedumaad ja Lätit. Aastasse 2011 on planeeritud ametlikud terviseuuringud meie valgetele lambakoertele, kuigi valgete pesakondi sel aastal tulemas ei ole, ning samuti cavalieride südameuuringud, Pipil ka põlve- ja silmauuring. Kuna Eesti Kennelliidu ametlik silmauuring ei ole Soomes paraku kehtiv, on Laurenile jaanuaris tehtud Soomes uus silmauuring, mille käigus ei tuvastatud mitte ühtegi patoloogiat ei pärilike ega mittepärilike silmahaiguste osas. Lisaks terviseuuringutele plaanime sel aastal jätkata ka koolituse vallas: Ronjaga on kavas ära teha iseloomutest ja kui ajaliselt vähegi õnnestub, on sama plaan ka Laureniga; sellele lisaks loodame, et Lauren jätkab sügisel taas õpinguid treener pr Marika Miku käe all, andmaks ära kuulekuskoolituse kolmanda taseme eksamid.
Kui kõik läheb unistuste ja lootuste kohaselt, loodame sel aastal meie kennelisse mitme uue särava tähe saabumist, aga sellest lähemalt juba siis, kui asjad on selgemad.

Posted in Määratlemata.

Add a comment

Previous Post:   Next Post:

Comments are closed.