Aasta 2012 kokkuvõte

Aasta 2012 on läinud imekiiresti. Juba on käes advendiaeg, aeg vaadata tagasi.
Ehkki tänavust aastat jääb meie kennelis tähistama nii mõnigi roomus sündmus, algas see aasta meie jaoks pisarate ja valuga. 18. jaanuaril lahkus meie Rhetti laev Hallidest Sadamatest, et rännata maailma, kus Valgus ei kustu. Me jääme alatiseks kuulatama tema pehmeid samme toapõrandal, sabaliputust voodi all, erutatud niutsumist külmkapiukse avanedes. Ta on alati meie südametes.
Pärast Rhetti lahkumist läks aega, et elu meie jaoks taas rööbastele pöörduks. Mitmetel näitustel jäi käimata, mitmete sõpradega ei jätkunud jaksu kohtuda, mitmetesse plaanidesse tuli teha muudatusi. Oleme tänulikud oma sopradele, et nad andsid meile aega, olid meile toeks ega pannud meile pahaks, et meid nende jaoks mõnda aega olemas ei olnud. Tänu nende abile ja innustumisele said nii mõnedki plaanid viimaks siiski ka teoks.
Juulikuus osales Ice and Fire Great Mogul ”Elmo” Oulu näitusel, tulemusega ”suurepärane” ja paremuselt teine juuniorisane. Samal näitusel oli tema õde Daria-I-Nur ”Dweia” hindega ”suurepärane” juuniorklassi paremuselt teine emane ja lisaks sertifikaadivääriline! Ode Nur-Ul-Ain ”Lola” saavutas Joensuus hinde ”suurepärane”; hinne ”suurepärane” tuli ka Jyväskyläst. Oma tublide kutsikaomanike toel korraldasime suvel kenneli Ice and Fire esimese kennelpäeva, kuhu kahjuks ei pääsenud osalema Koh-I-Noor ”Meeri”, kohal olid aga kõik teised Kalliskivipesakonna juveelid. Meie austusväärse külalisena viibis kohal ka Laureni kasvataja proua Ingrid Hein, kellel kõigile noortele ja eelkõige nende tublidele omanikele jagus vaid kiidusonu. See oli imetore ja väga oluline päev meie jaoks, millest loodame kujundada aastatepikkuse traditsiooni. Aitäh Teile kõigile, Eliisa ja Meeri, Minna ja Elmo, Lola ja Sari, Kirsi ja Luka- ja tere tulemast taas järgmisel suvel!
Oma pere koerte jaoks oli samuti teguderohke aasta. Born To Win White Kleopatra alias Phoenix sai suvel Räpinas toimunud näituselt Eesti sertifikaadi, millega kinnitas endale Eesti Välimikutsempioni tiitli. Oma esimese sertifikaadi sai samuti Galderden Ophelia ”Pipi”.
Novembrikuu lõpus- detsembri alguses paaritasime Cayring Carrol Cathay ”Laureni” kahel korral imeilusa, terve ja monusa iseloomuga kuldsenoorukiga, kelle nime avaldame siis, kui tiinus on kinnitust leidnud. Loodetavast pesakonnast õks tydruk jääb kodukolde au hoidma ja ema lippu edasi kandma.
Tulevikku vaadates toob uus aasta meile kaasa mitmeid põnevaid sündmusi. Jaanuarikuusse on planeeritud ametlikud terviseuuringud kõigile Kalliskivipesakonna kasvandikele. Kui Laurenile peaks oodatud pesakond syndima, siis läheb Galderden Ophelia ”Pipi” oma terviseuuringuid tegema toenäoliselt kevadtalvel voi kevadel. Kui need tulemused on korras, planeerime veel aasta 2013 suvel esimest pesakonda temalegi. Elmo loodetavasti rõõmustab oma tublisid omanikke ja meid peagi ka uudistega sõnakuulelikkuskoolituse vallast. Dweia ja Lunaga on plaanis alustada treeninguid jahikatseteks. Phoenix, Lauren, Dweia, Pipi, Emma ja Yoshi jätkavad oma näitusekarjääri ja meie veteran Tom astub loodetavasti mõnel väiksemal näitusel samuti võistlustulle.
Kennel Ice and Fire soovib koigile oma kasvandikele ja sõpradele, nii kahe- kui neljajalgsetele, kaunist advendiaega ning õnne- ja teguderohket uut aastat.

Posted in Määratlemata.

Add a comment

Previous Post:   Next Post:

Comments are closed.