Galderden Ophelia “Pipi”


Pipi, täisnimega Pipilota Viktuaalia Rullkardiina Piparmünta Eefraimitütar Pikksukk, on mingil hetkel küllap iga väikese tüdruku lemmikkangelane. Tüdruk, kes oli kartmatu ja julge, samas heasüdamlik ja õrn; maailma kõige tugevam tüdruk ja kindlasti ka maailma kõige usaldusväärsem sõber- just niisuguseks kirjutas Astrid Lindgren oma Pipi. Me loodame väga, et meie Pipist saab tema vääriline nimekaim.

Pipi talvel


Pipi on sündinud 09.11.2009.

Pipi tulek meie kennelisse oli sama ootamatu kui Petlemma täht. Algselt oli meil planeeritud jätta endale kasvama üks meie Francesca ja Mosese oodatavatest tütardest. Unistasime punasest tüdrukust, sest tahtsime ka värvi osas midagi uut. Siis aga osutus Cesca ainuke tütretirts hoopis mustaks. Me ei olnud pettunud, kaugel sellest. Ilmselt oleks Hopewell meile jäänudki, kui meie hea Dina ei oleks teinud ettepanekut, et me võiksime saada Mosese tütre tema pesakonnast Bettyga. Olin seda pesakonda näinud paar päeva pärast sündi, veetnud nende seltsis paar südantsoojendavat tundi ja teadsin kõiki selle kutsikaid. Mõlemad punased emased, meeldisid mulle väga ja ka hilisematel piltidel nägid nad väga veetlevad välja. Väga põnev oli näha, millisteks nad olid kasvanud. Läksime neid vaatama ja seal ta siis oli, TEMA, see meie Pipi. Loomulikult olime me temasse otsekohe armunud- ta on lihtsalt nii isikupäraselt võluv. Aitäh Sulle, Dina!

Algselt oli meil (õigemini küll issil) plaan panna kutsikale nimeks Sonja. Ent me korraldasime siiski tavapärase hääletusvooru ja üsna tasavägiste tulemustega. Lõpuks otsustasime, et kuna kutsikas näeb välja nagu Pipi ja käitub nagu Pipi, siis on Pipi talle just kohane nimi.

DSCF0060

Pipi oli aktiivne ja elavaloomuline kutsikas, kellest nüüdseks on saanud väga tasakaalukas ja rahulik koer. Tõelise daamikoerakesena naudib ta patjadel pikutamist koos teiste cavalieridega, õues aga tuhnib mõnuga põõsastes. Temas on kokku saanud raamatu- Pipi parimad omadused: soe süda, hellusevajadus (kas mäletate, kuidas Pipi iseendale unelaulu laulis?), samas teatav annus kangekaelsust ja muidugi säravpunane värvus. Pipile meeldib olla tähelepanu keskmes ja ta oskab seda ka päris edukalt nõuda.

Pipi tulevikuplaanides on tähtis koht näitustel. Ent temast on saanud vahva väike reisikaaslane, kes naudib üritustel käimist, autos peremehe kaisus põõnamist ja kõiki muid lahedaid asju, mida me oma koertega ette võtame. Tulevik on julgete päralt!

Talvel 2012/13 plaanime teostada Pipile ametlikud terviseuuringud. Kui need on korras, planeerime Pipile esimest pesakonda veel aastal 2013. Tulevase isa isik jäägu siinkohal veel avaldamata.

Luunja näitusel suvi 2010

Pipi terviseuuringud ja saavutused
Pipi Sugupuu

Comments are closed.