Ramsan Charlotte – Emma


Emma on ehk koige kauemoodatud koer meie kennelis. Tema ema valisime fotode järgi oma tulevase kutsika emaks juba enne, kui olime tosiselt kolimisplaane pidama hakanud. Maaretiga, tema kasvatajaga, tutvusime ühel näitusel. Emma ema Nappi on üks koige kaunima välimikuga cavaliere, keda oleme kohanud, ja õigupoolest oleks sellelt emalt kutsika saamine olnud meile nii suur au, et isakandidaadi isik meid alguses märksa vähem huvitas. Kui kuulsime, et isaks on Kalle, olime siiski rõõmsad- see isane oli meile jätnud väga hea mulje. Enne Emma syndi oleks olnud võimalik saada samast kennelist teine, samuti meie jaoks väga huvipakkuvast liinist kutsikas. Suutsime siiski loobuda ja oma Emma ära oodata. Oleme väga tänulikud Maaretile kennelist Ramsan, et võisime saada oma Emma.

Emma on sündinud 03.03.2011.
Kuigi meil on kombeks kõigi koerte puhul nimede üle põhjalikult hääletada, kutsusime Emma ootusaega pereringis “projekt Emmaks” juba enne kutsikate sündi. Vahetult sünni järel oli küll veidi peamurdmist: pesakonna ainuke black-and-tan värvuses tydruk pidi jääma kasvatajale endale, kuid oli ka kaks imearmsat musta poissi ja punaseid tüdrukuid oli samuti kaks. Otsustasime siiski tüdruku kasuks, nagu ka esialgne plaan oli, ja kahe tüdruku vahel valikut tehes usaldasime kasvataja arvamust. See osutus igati meie enda omaga kooskõlas olevaks, nagu selgus esimesel kohtumisel pisipreiliga.
Hääletamise tulemusena oli jäänud sõelale kolm nime, mille hulgast kutsikas ise valis välja Emma. Emma lauluks oli juba enne tema syndi “Wiccan´s Lullaby”: Heaven´s gift to me/ that´s the way you are…
Algusest peale on Emma olnud köitev isiksus oma mitmepalgelise iseloomu poolest. Ta on väga leebe ja õrn, samas kirglik ja mänguhimuline, kartmatu endast kaks korda suuremate kuldsekutsikatega (Emmast kuu aega nooremad) mürades ja meie täiskasvanud koertegagi jääb tihti tema sõna peale. Töölt koju tulles on Emma üks esimesi ja vaimustunumaid tervitajaid. Sellest hetkest, kui voodisseronimine selgeks sai, on tema magamiskoht padja peal- ja sellest ta ei loobu.
Emmale ei meeldi üksi olla, aga seda vajadust meie peres ka praktiliselt ette ei tule. Karmi pakasega eelistab Emma mugavalt voodisse kerra tombuda, kui ta muidu on ka väga innukas õues toimetaja. Emma meelistegevusteks on mäng ja möll kahe noore kuldse retriiveri ja meie lapilise iluduse Yoshiga. Õhtul televiisori ees seab Emma end aga mugavalt emme ja issi vahele lesima ja naudib seltskonda.
Emma on alustanud üsna tublilt näitusekarjääri, tundes end ringis esinedes mugavalt ja vabalt. Tulevikus loodame selles vallas edasi tegutseda ja kui terviseuuringud on korras, ootame Emmalt tulevikus kindlasti ka järglasi.

Emma sugupuu Koiranetis

Comments are closed.