Royal Fantasy Valedictorian – Yoshi


Yoshi on meie esimene mitmevärviline cavalier, aidates loodetavasti tulevikus panna aluse meie kirjude cavalieride aretussuunale. Tema kennelissetulekut sai kaua oodatud- ja tulemus oli ootamist väärt! Aitäh Urvele kennelist Royal Fantasy selle sümpaatse noormehe eest, kes voitis meie südamed esimesest kohtumisest!

Yoshi on syndinud 17.07.2011.
Jaapanikeelsed nimed on meile alati huvi pakkunud ja peaaegu iga kord saavad need hääletusel kõrgeid tulemusi, ehkki senini on jaapani nime saamisele kõige lähemal olnud Emma, kes küll Fuji´t oma nimeks ei soovinud – ilmselt seetõttu, et tegemist on meessoost nimega :) . Ka Yoshi puhul oli mitmeid nimesid valikus, tegelikult tuli ju lausa uus nimekiri teha, sest poisinimede jaoks meil seda veel polnudki. Õnneks otsustas kutsikas ka ise, et meie poolt soositud nimi on talle meelepärane- kuigi cavalier ei ole muidugi mingilgi moel Jaapaniga seotud tõug. Ka laulu otsisime talle sobiva- Pizzicato Five´i ”Japanese Boy”.
Meie suvise Eesti-reisi ajal oli Yoshi liiga väike, et teda koju kaasa votta. Täname Helina Pohjalat, kes meie kullakese Soome toimetas. Talle järele minnes oli meil kaasas Rhett- kuningas andis kroonprintsile võimu üle.
Yoshi on äärmiselt leebe, kiinduva iseloomuga ja väga inimesele orienteeritud. Majas on praktiliselt võimatu liikuda ilma, et väike laiguline vari sind lakkamatult ei saadaks. Alguses olime veidi mureski, et kogemata mitte haiget teha, kuna tegemist on ka äärmiselt liikuva, kiire kutsikaga. Õnneks on Yoshis siiski ka piisav annus ettevaatust. Tema aktiivsus on küll lausa imekspandav, voodisse ja sealt maha hüppamise, mis on loomulikult koige tähtsam oskus võitluses magamiskoha pärast emme-issi padjal, õppis ta väga kiiresti selgeks ja praegu võib diivanil istudes aegajalt nautida vaatepilti, kuidas üle istuja lendab kord lapiline, kord kuldne koer. Ent lihtsalt sülesistumises on Yoshi ületamatu ja ainuke protestide allikas ongi see, kui vahel süli teiste häbematute koerlaste poolt hoivatud on.
Yoshile loodame tulevikus edu nii näitustel kui (terviseuuringute korrasoleku puhul) ka jäljejätmist meie aretusse.

Yoshi Sugupuu

Comments are closed.