Ice and Fire Daria-I-Nur – Dweia


Dweia on meie Laureni tütar tema esimesest pesakonnast Windala´s Rolling Stones´iga. Selle pesakonnaga seoses olid meil kõrged lootused, ja iialgi ei unusta me rõõmu, mida tundsime, kui veterinaar kinnitas meie lootusi, et Lauren tõesti on tiine ja kutsikaid tulemas õige mitu. Kui pesakond sündis, oli meil kummalgi kohe kutsikate hulgas mitu lemmikut. Dweia oli “issi väike tüdruk”, Luna seevastu emme silmarõõm. Algselt pidi Dweia minema ühe meie hea sõbra peresse teiseks koeraks, kuid paraku kujunesid asjaolud nii, et ta jäi meile enestele rõõmu valmistama ja tulevikus ka aretustööd edasi viima.

Dweia on sündinud 09.04.2011.
Oma hüüdnime on Dweia saanud David ja Leigh Eddingi romaanist “The Redemption of Althalus” Nimi oli issi soosik, ehkki lõpliku valiku tegi kutsikas ise, nagu ikka. Hääletus kujunes seekord õige tormiliseks, sest õde Lunale oli nimi kuidagi juba iseenesest tekkinud ja tema puhul me seekord ei hääletanudki.
Algusest peale võistles Dweia pesakonna suurima tüdruku tiitli eest õde Meeriga. Ka karv oli tal Meeri järel pikkuselt teine. Kutsika- Dweias oli midagi maskuliinset, veidi karulikku. Tema eriline võlu peitus mõnusas ja leplikus iseloomus. Kasvades on Dweia loomus arenenud edasi leebe, rahuliku mõmmiku suunas, ta ei kipu teiste koertega mürades ennast kehtestama ja kuigi temas on paras annus armukadedust, ei ole tal selle väljanäitamiseks harilikult põhjust, sest õrnutsemisvõimalusi jätkub kõigile. Kodustes oludes on Dweia korralikum kui ta õde, pahandustes pigem kaasalööja kui algataja pool. Õues olles võib ta aga teinekord ka iseteadlikkust ilmutada ja jätkata oma toimetusi vaatamata tuppakutsele.

Dweia lemmiktegevuseks on aias luusimine ja kodus diivanil pikutamine. Ta on rahulik ja meeldiv kaaslane igapäevaelus, kes tuleb delikaatselt hellitusi küsima, kui selleks soovi on. Emale sarnaselt ei armasta Dweia autosõitu.

Dweia arengut on olnud huvitav jälgida. Kui alguses tundus ta mitmetegi omaduste poolest olevat Laureni ja Rolle vahepeal, siis kasvades on temas järjest enam esile tõusnud isale omased jooned, seda nii iseloomus kui ka välimikus. Dweial tundub olevat eeldusi rahulikuks, sihikindlaks tööks, seega loodame temaga ära teha tõukatsed ja ehk proovida ka kuulekuskoolitust. Loomulikult plaanime temaga osaleda ka näitustel. Kui terviseuuringud tehtud, saab Dweiast meie kennelis Laureni töö jätkaja.

Dweia sugupuu Koiranetis

Comments are closed.