Ice and Fire Taj-I-Mah – Luna


Luna on meie Laureni ja Windala´s Rolling Stones´i tütar, kes on kaasomandis meie treeneri proua Marika Mikuga. Algusest peale oli Luna “emme väike kullake”, sest ehkki pesakonna kõige väiksem kutsikas, oli tal juba tollal täiesti eriline aura. Selle olemust oleme küll alles hiljem mõistma hakanud: Lunast on kasvades tulnud pesakonna ainus kutsikas, kes on nii täielikult oma ema moodi, et neid võiks lausa omavahel segi ajada. Ka iseloomult on temas kõige rohkem Laurenit, ent see on siiski tembitud Rolle leebe tasakaalukusega, Luna on rohkem sülekoer kui tema ema seda iial olnud on.

Luna sündis 09.04.2012.
Luna on üle pika aja esimene kutsikas, kelle nime osas ei leidnud aset tavapärast hääletamist. Oma pöörasuse ja energiaga torkas ta teiste kutsikate hulgast silma juba päris pisikesena ja naljatamisi hüüdsime teda Lunatic´uks ehk hullumeelseks. Kuna nimi Luna on meile alati väga meeldinud ja oli kaalumisel juba ema Laurenile nime valides, siis kasvas see nimi kutsikale külge nii, et igasugune hääletamine juba mõttetuna tundus.

Luna sarnasus tema emaga oli silmapaistev juba kutsikapõlves ja aeg on seda sarnasust üksnes süvendanud. Kõige väiksemana pesakonnast, on ta alati olnud aktiivne, energiline, mängulusti täis, samas on ta ka väga leebe ja õrnutseja, tulles veel praegugi teinekord lausa sülle. Selle malbe väliskesta varjus peitub aga tõeline kuradike: jäta Luna hetkeks tuppa üksi, ja kui sa naastes leiad eest hunniku paberipuru, oli kusagile ilmselt ununenud majapidamispaberi rull; kui leiad põrandalt äranäritud nurkadega raamatu või on lauanurgad kuidagi ümaraks muutunud, siis ei ole vaja pikalt mõelda, kes selle lammutustööga hakkama sai. Kuuldes kõrvaltoast heli, nagu oleks hiired majja pääsenud, hüüab üks meist “Luna, stopp,” ja mõne hetke pärast ilmub nähtavale väga nördinud patustaja. Ta ju teab, et ei tohi, aga kiusatus on niiiii suur. Ka oma tempude poolest meenutab Luna väga noort Laurenit. Ta ei ole kunagi kangekaelne, kunagi tõrges- ta on lihtsalt väga järjekindel, pöördudes taas ja taas samade tempude juurde tagasi.

Luna lemmikharrastusteks on kõik, mis on liikumisega seotud, teda kutsutakse meie peres “lendkoeraks”. Samuti meeldib talle väga niisama kaisus olla ja silma vaadata. Autosõidust ei pea ta eriti lugu, nagu ta emagi.

Tulevikus on Lunaga plaanis ära teha töökatsed ja ehk ka proovida agilityt, kuna ta tundub olevat selleks sobivat tüüpi- väike, kerge, kiire ja energiline.
Luna sugupuu Koiranetis

Comments are closed.