Nad on sündinud!

02.02.2013. tulid keisrilõikega ilmale Laureni ja Svante kutsikad. Kaheksa imetoredat rüblikut, neist kaks tüdrukut ja kuus poissi, söövad praegu hea isuga ja nõuavad häälekalt tähelepanu. Ema on lõikusest arusaadavalt veidi nõrk, aga ootame ka tema peatset toibumist. Seni aitab kutsikate eest hoolitseda meie väsimatu ja imeline Phoenix.

Lauren ja kutsikad

Keisrilõike põhjuseks oli suure pesakonna ja suhteliselt suurte kutsikate ning ohtra lootevee tõttu äärmuseni välja veninud emakas, mis ei hakanud vajalikul määral kokku tõmbuma. Kutsikate ning ka ema üldseisund oli nii lõikuse ajal kui järel rahuldav, kõik kutsikad hakkasid iseseisvalt hingama ja sõid isukalt juba esimesel elutunnil. Loodame peatselt kutsikate käekäigust teavitada ja ka fotosid üles panna meie kodulehe “Kutsikate” rubriiki.

Add a comment

Ootame kutsikaid !

Ootame kuldse retriiveri kutsikaid! Laureni tiinus on ultrahelis kinnitust leidnud. Täpsem info rubriigis Kutsikad.

Add a comment

Aasta 2012 kokkuvõte

Aasta 2012 on läinud imekiiresti. Juba on käes advendiaeg, aeg vaadata tagasi.
Ehkki tänavust aastat jääb meie kennelis tähistama nii mõnigi roomus sündmus, algas see aasta meie jaoks pisarate ja valuga. 18. jaanuaril lahkus meie Rhetti laev Hallidest Sadamatest, et rännata maailma, kus Valgus ei kustu. Me jääme alatiseks kuulatama tema pehmeid samme toapõrandal, sabaliputust voodi all, erutatud niutsumist külmkapiukse avanedes. Ta on alati meie südametes.
Pärast Rhetti lahkumist läks aega, et elu meie jaoks taas rööbastele pöörduks. Mitmetel näitustel jäi käimata, mitmete sõpradega ei jätkunud jaksu kohtuda, mitmetesse plaanidesse tuli teha muudatusi. Oleme tänulikud oma sopradele, et nad andsid meile aega, olid meile toeks ega pannud meile pahaks, et meid nende jaoks mõnda aega olemas ei olnud. Tänu nende abile ja innustumisele said nii mõnedki plaanid viimaks siiski ka teoks.
Juulikuus osales Ice and Fire Great Mogul ”Elmo” Oulu näitusel, tulemusega ”suurepärane” ja paremuselt teine juuniorisane. Samal näitusel oli tema õde Daria-I-Nur ”Dweia” hindega ”suurepärane” juuniorklassi paremuselt teine emane ja lisaks sertifikaadivääriline! Ode Nur-Ul-Ain ”Lola” saavutas Joensuus hinde ”suurepärane”; hinne ”suurepärane” tuli ka Jyväskyläst. Oma tublide kutsikaomanike toel korraldasime suvel kenneli Ice and Fire esimese kennelpäeva, kuhu kahjuks ei pääsenud osalema Koh-I-Noor ”Meeri”, kohal olid aga kõik teised Kalliskivipesakonna juveelid. Meie austusväärse külalisena viibis kohal ka Laureni kasvataja proua Ingrid Hein, kellel kõigile noortele ja eelkõige nende tublidele omanikele jagus vaid kiidusonu. See oli imetore ja väga oluline päev meie jaoks, millest loodame kujundada aastatepikkuse traditsiooni. Aitäh Teile kõigile, Eliisa ja Meeri, Minna ja Elmo, Lola ja Sari, Kirsi ja Luka- ja tere tulemast taas järgmisel suvel!
Oma pere koerte jaoks oli samuti teguderohke aasta. Born To Win White Kleopatra alias Phoenix sai suvel Räpinas toimunud näituselt Eesti sertifikaadi, millega kinnitas endale Eesti Välimikutsempioni tiitli. Oma esimese sertifikaadi sai samuti Galderden Ophelia ”Pipi”.
Novembrikuu lõpus- detsembri alguses paaritasime Cayring Carrol Cathay ”Laureni” kahel korral imeilusa, terve ja monusa iseloomuga kuldsenoorukiga, kelle nime avaldame siis, kui tiinus on kinnitust leidnud. Loodetavast pesakonnast õks tydruk jääb kodukolde au hoidma ja ema lippu edasi kandma.
Tulevikku vaadates toob uus aasta meile kaasa mitmeid põnevaid sündmusi. Jaanuarikuusse on planeeritud ametlikud terviseuuringud kõigile Kalliskivipesakonna kasvandikele. Kui Laurenile peaks oodatud pesakond syndima, siis läheb Galderden Ophelia ”Pipi” oma terviseuuringuid tegema toenäoliselt kevadtalvel voi kevadel. Kui need tulemused on korras, planeerime veel aasta 2013 suvel esimest pesakonda temalegi. Elmo loodetavasti rõõmustab oma tublisid omanikke ja meid peagi ka uudistega sõnakuulelikkuskoolituse vallast. Dweia ja Lunaga on plaanis alustada treeninguid jahikatseteks. Phoenix, Lauren, Dweia, Pipi, Emma ja Yoshi jätkavad oma näitusekarjääri ja meie veteran Tom astub loodetavasti mõnel väiksemal näitusel samuti võistlustulle.
Kennel Ice and Fire soovib koigile oma kasvandikele ja sõpradele, nii kahe- kui neljajalgsetele, kaunist advendiaega ning õnne- ja teguderohket uut aastat.

Add a comment

Palju Õnne!

Täna saab seitsmeaastaseks meie palavalt armastatud Frederick alias Rhett Butler. Palju õnnelikke aastaid Sulle, kallis väikemees!

Cavalier King Charles Spanjel

Add a comment

Ootame Kutsikaid

Lauren käis reedel, 04.03.2011. ultrahelis ja tiinus leidis ametlikult kinnitust. Kutsikate sündi ootame 14. nädalal. Huvi korral meie kutsikate vastu on võimalik ühendust võtta e-posti teel signe@kenneliceandfire.eu või indrek@kenneliceandfire.eu
Rohkem informatsiooni meie Kutsikate lehel

Add a comment

Hõissa Pulmad!

03.02.2011. paaritati Cayring Carrol Cathay “Lauren” ja C.I.E, LTUW-08 Windalas Rolling Stones “Rolle”. See on meie Laureni esimene ja tõenäoliselt ka ainus pesakond, millest loodame uut noort ja innukat liiget ka oma kennelisse. Valisime Rolle välja eeskätt seetõttu, et lisaks lummavalt kaunile välimusele on tal ka tõeliselt mõnus kaisukaru- iseloom ja ette näidata väärikaid koolitustulemusi: Toko Alo2 / obedience second prize class 1, mis on meile väga oluline. Mõlemal vanemal on terviseuuringute tulemused A0 ja silmad terved. Külastasime Rollet eelmise aasta sügisel ja ta meeldis meile tõesti väga. Meie lootused sellest paaritusest on saada kutsikad, kellel oleksid säilinud mõlema vanema suurepärased tööomadused ja hea iseloom. Rollel on imeilus kasukas ja ta on ilusa kasvu ja kehaehitusega, milliseid omadusi loodame päranduvat ka tema järglastele. Oleme näinud fotosid Rolle varasematest järeltulijatest ja need on jätnud meile hea mulje.
Kas Rolle ja Laureni armastus ka vilja kannab, saame loodetavasti teada juba järgmiseks nädalaks, kui on planeeritud ultraheliuuring.
Täname Anna-Maijat ja Joukot kennelist Windalas abi ja toetuse eest!

Lauren ja Rolle

Add a comment

Elumuutused

Viimased kenneli Ice and Fire uudised sellel lehel pärinevad eelmise suve lõpust. Sellest ajast on meie elus toimunud mitmeid pöördelisi sündmusi, millest tähtsaim on see, et kenneli ametlikuks asupaigaks on alates eelmisest sügisest Soome Vabariik. Kolimine leidis aset septembri lõpul ja praeguseks on nii kahe- kui neljajalgsed oma uue asupaigaga kenasti kohanenud. Kenneli seitsmest asukast reisis meiega kaasa kuus: kuna kenneli tubli taustajõud ja meie armas ema jäi hoidma tuld kodukoldes, jäi Tom rüütellikult temale seltsiks, et jagada turvatunnet ja armastust. Meiepoolne nõusolek ses asjas ei tulnud kergelt, see maksis meile hulga uneta öid, kuid Tom ise tundub sellise asjade seisuga vahest kõige rohkem rahul olevat- kogu maja on nüüd vaid tema päralt- ja kogu tähelepanu.
Sulkavanjärvi on väike maakoht Pielavesi maakonnas, osalt suvilarajoon, osalt põllumajanduse tugipunkt. Meie asupaigaks on kahekorruseline üürimaja, millest talveajal küll vaid esimest korrust kasutame. Suur leivaahi loob õdusust, privaatsustunde annavad maja kohal kohisevad põlispuud ja otse köögiakna tagant algav mets. Suured graniitrahnud maja ümbruses meenutavad Saaremaa kiviaedu ja lisavad kodusust.
Uus aasta tuli meie perele vaikselt ja koduses õhkkonnas, tuues kaasa taas uusi väljakutseid. Francesca reisis 2011. aasta esimesel päeval heade sõprade kaasabil taas Eestisse, kennelisse Galderden, et sünnitada pesakond Dina Lepiku kennelnime all. Meie kennelis asetleidvate rõõmsate sündmuste osas võib lugeda lisateavet lehelt “Kutsikad”.
Esimesed selleaastased näitused seisavad Ice and Fire koertel ees aprillikuus, kui rühmanäitustel astuvad loodetavasti üles meie noored tähed Pipi ja Phoenix. Esimene näitus taas Eestis on tõenäoliselt suur kevadine cavalieride erinäitus mais, ning osaleda kavatseme ka Pärnus toimuval rahvusvahelisel näitusel juunikuus ning augustilõpu traditsioonilistel Väimela/Luunja paarisnäitustel. Seejärel jätkub hooaeg taas Soomes, kuid sügisel on plaanis külastada ka Leedumaad ja Lätit. Aastasse 2011 on planeeritud ametlikud terviseuuringud meie valgetele lambakoertele, kuigi valgete pesakondi sel aastal tulemas ei ole, ning samuti cavalieride südameuuringud, Pipil ka põlve- ja silmauuring. Kuna Eesti Kennelliidu ametlik silmauuring ei ole Soomes paraku kehtiv, on Laurenile jaanuaris tehtud Soomes uus silmauuring, mille käigus ei tuvastatud mitte ühtegi patoloogiat ei pärilike ega mittepärilike silmahaiguste osas. Lisaks terviseuuringutele plaanime sel aastal jätkata ka koolituse vallas: Ronjaga on kavas ära teha iseloomutest ja kui ajaliselt vähegi õnnestub, on sama plaan ka Laureniga; sellele lisaks loodame, et Lauren jätkab sügisel taas õpinguid treener pr Marika Miku käe all, andmaks ära kuulekuskoolituse kolmanda taseme eksamid.
Kui kõik läheb unistuste ja lootuste kohaselt, loodame sel aastal meie kennelisse mitme uue särava tähe saabumist, aga sellest lähemalt juba siis, kui asjad on selgemad.

Add a comment

Õnnesoovid

Soovime palju õnne oma kenneli esimese pesakonna kutsikatele Hopile ja Gulliverile! Palju õnne aastaseks saamise puhul! Olge sama tublid edasi!

Add a comment

Head Uut Aastat!

Südamlikud uusaastasoovid kõigile meie sõpradele!

Kennel Ice and Fire

Add a comment

Suure hilinemisega uudised Viimsist

1. augustil Viimsis toimunud näitusel hoidis meie lippu kõrgel ainsana Phoenix. Kuna Pipil on kutsikaklassis juba piisavalt ülesastumisi olnud, siis teda sel korral välja panema ei hakanud. Tegelikult ei olnud ka Phoenixil sellelt näituselt justkui midagi saada, niisiis võtsime seda jällegi kui mõnusat treeningut.
Meie kohtunikuks pidi olema hr Kim Vigso Nielsen. Paraku vahetati vahetult enne valgete lambakoerte hindamise algust kohtunik välja. See tekitas muidugi perenaises kerget ebakindlust, sest uue kohtuniku kohta ei teadnud esialgu isegi mitte ta nime. Siis kutsuti meid esimesena ringi. Phoenix käitus väga tublilt, ju ta siis ei märganud, kuidas mina kõigest väest vapper üritan olla. Õnneks rääkis lgp pr Lessi Tshistjakova hästi nii eesti kui inglise keelt ja me saime oma etteastega tema soovidele vastavalt hakkama, vaid hambaid tuli kaks korda näidata, sest kohtunik oli selles osas väga põhjalik. Ma olen tõesti rahul sellega, kuidas tüdruk liikus, ja ka seisis ta ootuspäraselt, ehkki mingil hetkel vist tundus pisut ära tüdinevat. Saime oma hinde kätte ja ühtlasi ainsa juuniorina ka tiitli TPJ ja PE1 ning siirdusime ringi kõrvale edasist tõu parima valikut ootama. Sellest me midagi ei lootnudki, sest meie konkurendiks oli ilus
avaklassi isane White Gold Dream Bond. Ent ometi ulatas kohtunik Tõu Parima roseti just meile!!! Olin lausa vapustatud!!! Lisaks kuulsin veel kiitvaid sõnu selle kohta, kuidas mu tüdruk on oma noorusele vaatamata siiski juba väga ilus koer.
Edasised teed viivad meid juba sel nädalavahetusel Väimelasse. Phoenixile on see selle hooaja viimane näitus Eestis; tema järgmised esinemised leiavad aset juba Leedumaal. Pipi teeb debüüdi juuniorklassis ja temale oleme selleks sügiseks veel mitmeid etteasteid planeerinud, millest järgmine on kohe pühapäeval Luunjas VIII ja IX rühma erinäitusel. Tüdruk vahetab praegu küll karva, aga tema puhul on see selline sujuv protsess, ta näeb sellest hoolimata päris hea välja ja seetõttu loodame nädalavahetusel tublilt esineda. Erinäitusel on meil väljas ka titemamma Francesca ja samuti teeb oma hooaja viimase näituseetteaste Lauren, kes peale seda läheb treeneri juurde KK3 eksamiks valmistuma. Kuna Luunja näitus on igal aastal olnud üks hooaja mõnusamaid näitusi, osaleb seal kogu meie spanjelkoerte meeskond. Samuti on näitusel kutsikaklassis säramas meie kallis Hopi alias I&F Hopewell, kellele hoiame kõigest südamest pöialt.

Add a comment